Falszerkezet garanciális hibabejelentés

HIBABEJELENTŐ ŰRLAP

Falszerkezet garanciális hibabejelentő

  • Kérjük, válasszon a legördülő listából.
  • Kérjük, írja be lakás számát.
  • Max. file size: 128 MB.
  • Ez a mező az érvényesítéshez van és üresen kell hagyni.

Garanciális útmutató

3.1.2. Felületek 

A felületképzések készítésekor a hőtechnikai feltételek kielégítése mellett az esztétikai megjelenés is fontos szerepet kapott, így a megfelelő vastagságú hőszigetelés a nemesvakolat mellett a földszinten és a VII. emeleten díszítő travertin burkolatot kapott. A külső-belső homlokzati hőszigetelő rendszer mechanikai hatásra könnyen sérül, ezért kérjük, az erkélyeken-teraszokon, illetve a folyosókon fokozottan figyeljenek a falak épségére (pl.: költözéskor élek leverése bútorokkal). A homlokzati színvakolat tisztítása (erkélyeken): puha kefével az enyhébb szennyeződések esetén. 

A homlokzaton bármiféle tárgy (klímaegység, napernyő, antenna, reklámtábla stb.) elhelyezése csak a társasház szervezeti-működési szabályzatával és házirendjével összhangban lehetséges, figyelembe véve az irányadó jogszabályokat, valamint az építési engedélyben leírtakat.

3.2.1. Belső falak

Lakáselválasztó falak: A lakások közötti elválasztó fal nagytömörségű, méretezett akusztikus Silka falazóblokk, vakolt, festett felülettel készültek. Súlyosabb tárgyak felhelyezésénél a fal szerkezeti adottságait figyelembe kell venni. Birtokbaadás utáni megvésésük az akusztikai értékek romlásához vezet, ezért ez garanciavesztést jelent! 

Lakáson belüli válaszfalak: A belső válaszfalak 10 cm vastag YTONG válaszfallapokból készültek, vastag és vékony glettel felületkezelve. Súlyosabb tárgyak felhelyezése tilos. A belső válaszfalakban erős- és gyengeáramú, valamint gépészeti vezetékezés előfordulhat.  A birtokbaadás után történő belső válaszfal bontása garanciavesztéssel jár, mely az elektromos, a gépészeti, a szerkezeti és festési területeket érinti. 

Előtétfalak és strangfalak: Vizes helyiségekben 5 cm vastag Ytong falazott vagy impregnált gipszkarton előtétfalakkal, padkákkal találkozhatnak, ezek a víz- és csatornaszereléshez szükséges vezetékeket rejtik, melyeket a lakások közötti falakban, illetve a vasbeton pillérekben, vagy padlószerkezetben nem lehetett elvezetni. A függőleges víz-, csatorna- és szellőzővezetékeket foglalják magukba a strangok, ezek szintén a lakásokon belül találhatóak (általánosságban a konyhákban, fürdőszobákban).  Az előtétfalak nem alkalmasak önmaguk bármilyen rászerelt terhek (bútorok, polcok, stb.) viselésére. Ilyen esetben a rögzítéshez legalább 120- mm hosszú dűbeleket kell használni.

A strangfalakat vastagságuk és funkciójuk miatt megfúrni TILOS.  
A mennyezet alatt elvezetett szellőzővezetékek takarására gipszkarton szerkezetet alkalmaztunk. A gipszkarton szerkezetre terhet viselő rögzítést szerelni, bármilyen függesztést alkalmazni tilos, garanciavesztéssel jár. 

Belső terek festése 

Falburkolat nélküli belső falfelületek, mennyezetek fehér színű nagy fedőképességű lég- és páraáteresztő műanyag diszperziós festéssel készültek.Az első tél-nyár ciklus alatt az új épület mindenképpen „mozogni” fog, az alapozási talaj tömörödik, így várhatóan a fő és válaszfalakon hajszálrepedések is keletkezhetnek. E folyamat egy év után leáll és ekkor javasolt csak a falak tapétázása vagy színes festése, a repedések kijavítását követően.

A lakás válaszfalaira válaszfalanként 0,5 kN (50 kg) terhelés függeszthető. A teher rögzítése falon és födémen:

A falakon különböző terhek rögzíthetők. A rögzítések módjai a következők lehetnek:

Betonfal esetében: belőtt szeg vagy csavar, műanyag vagy fém dübel. A belőtt szegek, csavarok, valamint fém dübelek terhelhetőségének mértékét az anyagok gyártója konkrétan, típusonként meghatározza. Csak gyártómű által garantált mértékben szabad ezeket terhelésnek alávetni. A műanyag dübelek használata esetén általánosan elfogadható, hogy pl. a 8-as dübel és 6-os csavar, ill. 6-os dübel és 4-es csavar alkalmazása esetén csavaronként 0,3 kN (30 kg) terhelés vehető figyelembe.

A lakáselválasztó falaknál a gyártó előírásai alapján az YTONG elemekhez alkalmazott valamennyi dübeltípus alkalmazását lehetővé teszi. Üreges falazóelemek esetében a dübelgyártók ajánlásai szerint kell eljárni. A lakás alaprajzán látható előtétfalak 5 cm vastag Ytongból készültek, ezért nem alkalmasak önmaguk bármilyen rászerelt terhek (bútorok, polcok, stb.) viselésére. Ilyen esetben a rögzítéshez legalább 120- mm hosszú dűbeleket kell használni, melyek már elérik az előtétfalak mögött lévő tartószerkezeti vasbeton falat vagy a lakáselválasztó SILKA falat. Az acélszeggel történő rögzítésnél a szög helyének bizonytalansága miatt terhelhetőségi adat nem adható meg. Műanyag vagy fém dübelre vonatkozóan az előző pontban leírtak az irányadóak, abban az esetben, ha a fúrás nem a tégla hézagaiban történt. Hézagokban a rögzítés bizonytalan. 

A lakásokban levő RIGIPS vagy KNAUF gipszkarton lapokra különböző konzolok illetve polcok vagy egyéb terhek csak speciálisan a rendszerhez kialakított rögzítő csavarokkal történhet. Esetleges polckinyúlás max: 60 cm lehet.

A mennyezeti lámpatest horog terhelhetősége max. 15 kg.